boekhandel over het water logo

De inspirerende boekhandel in Amsterdam-Noord

Lot leest

Een ingenieus geschreven roman waarin stijl en inhoud helemaal samenvloeien, schitterend vertaald door Manon Smits.

Negen steden is een literair reisverhaal, een politiek-historisch essay en een bevlogen cultuurgeschiedenis ineen.

Moederstad is de intieme biografie van Jakarta, de mooiste stad die Nederland nooit heeft gehad. Het is een kroniek over dik drie eeuwen liefde, geweld, slavernij, seks, onderdrukking en hoop.

De merkwaardige geschiedenis van een idealistisch dwergstaatje aan de Nederlandse zuidgrens.

Een zeer goed onderzochte en vaardig geschreven boek. In De schaduw van de Tambora legt Philip Dröge uit wat bomen in Turkije en de uitvinding van de fiets te maken hebben met een vulkaan in Indonesië.

Journalist Laurie wordt boer op de familieboerderij in Schotland. Zijn gedetailleerde observaties van landschap, mensen en zichzelf brengen zijn verhaal over modernisering en verlies in de landbouw meteen tot leven.

Een fascinerend boek over een doodgewone vogel.

Een heerlijk grasduinboek vol weetjes en feitjes aan elkaar gesponnen door een vaardige wever.

Een boek dat me steeds weer biedt waar ik naar op zoek ben.

Een heerlijk soms bijna surrealistische memoir van Casper Luckerhof.

Een persoonlijke geschiedenis en literaire verkenningstocht.

Een onderdompeling in literatuur, zowel in vorm als in inhoud.

Bezingt in verzen het leven van een onafhankelijke vrouw, die in verschillende strijdperken voor haar idealen vocht. Won de Deutscher Buchpreis.

De biografie van een van Nederlands meest gerenommeerde beeldend kunstenaressen, die zich in de eerste helft van de 20e eeuw al zonder meer zo presenteerde.

De memoir van de Tanja Nijmeijer