boekhandel over het water logo

De inspirerende boekhandel in Amsterdam-Noord

Lot leest

ilias imme dros

Meer dan 20 jaar na de Odysseia heeft Imme Dros eindelijk ook de Ilias vertaald. Zeer goed gerecenseerd. Een prachtig kado!

Het Plein

Interessant kijkje achter de schermen van Noord. De schrijver nam plaats op de bank van Möhlemanns & Köhlemanns.

Notities uit de jungle Hanya Yanagihara

Norton Perina gaat als jonge arts mee op expeditie naar een raadselachtig eiland. Ze ontdekken het eeuwige leven. Fantastisch geschreven.

debijvangst

Fijn boek voor aan het zwembad in de zon.

kalmechaos

‘Kalme chaos is the only book that took me three weeks to read out of sheer beauty.’ – Lot aan Sandro Veronesi

alwatschittert

Een verdwenen bagagekist, een dode, een gewonde, een spookverschijning. Het begin van een indrukwekkend verhaal.

over het water van den brink

Eén van de mooiste boeken uit de Nederlandse literatuur. Het is niet voor niets dat de winkel naar dit boek is vernoemd.

filosoferen aan de keukentafel

Wat is er nodig voor een goed gesprek? Niet veel volgens de auteurs van Filosoferen aan de keukentafel.

zeldzameaarden

Een boek om te koesteren

Meditatie in de lentezon met verse sushi na, dát is De kat van Takashi Hiraide.

Een vrouw worstelt met haar ambitie een ‘artmonster’ te worden versus de realiteit.

Death Row Dollies

Dit boek gaat over de relatie tussen vrouwen en ter dood veroordeelde mannen, die elkaar vinden in het schrijven van brieven.

cover garage gust

Waarom Leo Timmers nog geen grote prijs heeft gewonnen voor zijn tekenwerk, is mij een raadsel. Dit is weer een hoogtepunt.