boekhandel over het water logo

De inspirerende boekhandel in Amsterdam-Noord

Lot leest

as in tas jelle brandt corstius

Als je eerder werk van hem kent, hou je bij het lezen van dit boek even de adem in.

compostcirculatieplan anton valens

Valens is een meester in het beschrijven van kleine mensenlevens. Dat zou je denigrerend kunnen opvatten, maar zo bedoel ik het niet.

De wereld van gisteren Stefan Zweig

Een schitterend boek! Een klassieke aanrader.

eco slinger van foucault

Wat schreef Eco heerlijke boeken! Vol eruditie en humor, met intelligentie en levensplezier.

Eco naam van de roos

Let op de referenties aan Sherlock Holmes!

Moeders zondag Graham Swift

Adempauze in drukke zomermaanden

Pogingen iets van het leven te maken op late leeftijd, het kan!

steinz

Behoeft geen introductie, of wel?

ilias imme dros

Meer dan 20 jaar na de Odysseia heeft Imme Dros eindelijk ook de Ilias vertaald. Zeer goed gerecenseerd. Een prachtig kado!

Het Plein

Interessant kijkje achter de schermen van Noord. De schrijver nam plaats op de bank van Möhlemanns & Köhlemanns.

Notities uit de jungle Hanya Yanagihara

Norton Perina gaat als jonge arts mee op expeditie naar een raadselachtig eiland. Ze ontdekken het eeuwige leven. Fantastisch geschreven.

debijvangst

Fijn boek voor aan het zwembad in de zon.

kalmechaos

‘Kalme chaos is the only book that took me three weeks to read out of sheer beauty.’ – Lot aan Sandro Veronesi

alwatschittert

Een verdwenen bagagekist, een dode, een gewonde, een spookverschijning. Het begin van een indrukwekkend verhaal.

over het water van den brink

Eén van de mooiste boeken uit de Nederlandse literatuur. Het is niet voor niets dat de winkel naar dit boek is vernoemd.